Domaša-Valkov
Webkamera naživo
04.03. (pondelok) o 13:00
Vzduch: 14 °C
Voda: - °C

Poloha a dojazd na Valkov

Letecký pohľad na Valkov (rok 2005)
Letecký pohľad na Valkov (rok 2005)

Dojazd na Valkov na mapách

Rekreačná oblasť Domaša - Valkov sa nachádza na východe Slovenska v okrese Stropkov.


Zväčšiť mapu

MestoVzdialenosť
Stropkov (SK)18.1 km
Svidník (SK)31.5 km
Prešov (SK)45.5 km
Barwinek (PL)51.1 km
Rzeszów (PL)140.0 km
Kraków (PL)218.0 km
Warszawa (PL)437.0 km
Bratislava (SK)467.0 km
Praha (CZ)679.0 km
 
Dojazd z iného miesta:

Dojazd autom

Pred cestou odporúčame pozrieť si dojazd na Valkov cez niektorú z webových mapových služieb (napr. Google Maps) a ako destináciu uviesť Valkov, Bžany, Slovakia. Ak používate GPS navigáciu, GPS-súradnice polohy penziónov sú:

N 49°03.460' E 21°39.357'

Dojazd z Českej republiky a Slovenska:

  • Odporúčame ísť cez mesto Prešov, odtiaľ smerom na mesto Stropkov cez Giraltovce. Za Giraltovcami (konkrétne za obcou Giraltovce-Francovce) odbočiť vpravo na Stropkov. Nasledujú obce Fijaš a Kručov. Za obcov Kručov pri zjazde z kopca na križovatke vpravo. Cez obce Lomné (nevchádzať do obce) a Bžany sa dostanete na Valkov.

Dojazd z Poľska:

  • Vhodné hraničné prechody sú napríklad Becherov - Konieczna a Vyšný Komárnik - Barwinek. V oboch prípadoch odporúčame ísť ďalej cez mesto Svidník a zo Svidníka do Stropkova. Zo Stropkova pokračovať cez obce Sitníky, Breznica a Miňovce (pozor, medzi Breznicou a Miňovcami sa prechádza cez dočasný most, znížená rýchlosť). Za Miňovcami treba odbočiť na druhej križovatke vpravo (smer Prešov), potom 500 m za mostom na najbližšej križovatke vľavo. Cez obce Lomné (nevchádzať do obce) a Bžany sa dostanete na Valkov.

Penzióny TATRA a Milka sa nachádzajú na kopci nad plážou na Valkove. Najjednoduchší dojazd k penziónov je asi 40 m za koncom hlavnej pláže odbočiť vpravo na panelovú cestu vracajúcu sa nad pláž. Prvé zariadenie je penzión TATRA, nad ktorým sa nachádza penzión Milka.

Dojazd vlakom

Najvhodnejšou koncovou vlakovou stanicou v okolí je stanica Prešov (45 km od Valkova). Informácie o vlakovom spojení ŽSS nájdete na www.slovakrail.sk. Ďalšie spojenie na Valkov z Prešova je možné prostredníctvom autobusového spojenia alebo taxíkom.

Zaujímavé spojenia:

  • autobus Zakopane (PL) - Poprad (SK), vlak Poprad - Prešov (s prestupom v Kysaku)
  • Praha (ČR) - Prešov (s prestupom v Kysaku)

Dojazd autobusom

Cestovný poriadok autobusovej dopravy SAD a vlakového spojenia ŽSR nájdete na www.cp.sk (ako cieľ Kam uveďte Domaša,,Valkov).

Počas hlavnej sezóny (1.7. - 31.8.) premáva priama linka Stropkov - Valkov. Mimo hlavnej sezóny je možný dojazd autobusom len do obce Bžany (asi 4 km od Valkova).